English
Nemokama linija
  8 800 66 004
Versija neįgaliesiems
2014-04-23
 

Klausimai-atsakymai
Mieli svetainės lankytojai,

Maloniai prašome svetainėje užduoti tik informacinio pobūdžio klausimus.

Specializuoti klausimai, skundai, pasiūlymai, prašymai ar laiškai, adresuoti asmeniškai sveikatos apsaugos ministrui, yra siunčiami tiesiogiai el. paštu ministerija@sam.lt , nurodant visą Jūsų kontaktinę informaciją (vardą, pavardę, adresą ar el. pašto adresą ir pan.)

Taip pat primename, kad gydymo klausimais internetu ar telefonu nekonsultuojame. Esant sveikatos sutrikimams, patariame nedelsiant kreiptis į savo gydantį gydytoją.

Visais neįgalumo ir nedarbingumo klausimais konsultuoja tik Socialinės apsaugos ir darbo ministerija www.socmin.lt

Gyventojai taip pat kviečiami skambinti nemokamu Sveikatos apsaugos ministerijos telefonu
8 800 66 004

Sveikatos apsaugos ministras priima gyventojus tik Lietuvos Respublikos Vyriausybėje
(Gedimino pr. 11, Vilnius) pagal iš anksto sudarytą grafiką www.lrv.lt

Daugiau apie gyventojų priėmimo ir aptarnavimo Sveikatos apsaugos ministerijoje tvarką:
http://www.sam.lt/go.php/Paslaugos-4038558318201

Dėkojame už malonų bendradarbiavimą.

Sveikatos draudimas
Klausimai, susiję su sveikatos draudimu
Laba diena,
Norėčiau žinoti ar apskritai tikslinga TLkasom žadėti pensininkams kompensuoti už dant protezavimą,jeigu jo prisieina laukti neapibrėžtai ilgai?Nes man Klaipedoje pries du metus susitvarkius dantis,teko nusivilti ,išgirdus Klaipėdos TLK darbuotojų informaciją ,kad esu dar 498-ta eilėje laukiančių tokios kompensacijos,o per šiuos metus minėta eilė pasistūmėjo tik per 25 vietas.Tai kiek dar metų teks laukti?Vadinasi ir dirbančių tose kasose darbokrūvis tapo minimalus?Kaip manote,ar toks vangus kompensavimas negali būti siejamas su nevisai skaidriu minėtos įstaigos darbu?Iš anksto dėkoju už atsakymą ir galimybę paklausti.Pagarbiai-Irena
2014-04-09  
Labas vakaras,

šiuo metu gyvenu Vokietijoje. Neseniai užsiregistravau ir deklaravau savo gzvenamąją vietą Vokietijoje. Ar turiu dar papildomai išsideklaruoti Lietuvoje ar susitvarkyti kažkokius papildomus dokumentus?

Pagarbiai,
Dovilė
2014-04-03  
Broliui diagnozuotas dvylikapirštės žarnos vėžys. Atlikta dalinė operacija, taikytas 6 chemoterapijų kursas. Šią savaitę laukiame konsiliumo išvadų dėl tolesnio gydymo- ar galima auglio šalinimo operacija. Šeimos gydytojas uždarė antradienį biuletenį- išnaudotos 153 d. Ligonis dirbantis pensininkas( 64 m.). Ar teisus gydytojas?
2014-03-04  
Laba diena , šiuo metu gyvenu , dirbu ir gydausi Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu esu biuletenyje ir gydausi, bet gydymas užsitęs dar ilgai , o aš planuoju grįžti ir gyventi į Lietuva . Klausimas yra kaip perkelti visą gydymą į Lietuvą ? Britanijoje moku mokesčius , sveikatos draudimą ir t.t Ar grįžus į Lietuvą bus būtina mokėti pirma sveikatos draudimą ir tada tik bus galima gydytis ar galima kaip draustam ES salyje t.y britanijoje kaipnors to išvengti ? Jūsų siūlomas variantas , kaip žmogui esančiam mano situacijoje geriausia viska atlikti ?
2014-02-07  
Laba diena,
man buvo atlikta kelio sąnario artroskopijos operacija, kurios metu sutvarkytas degeneracinis menisko plyšimas, pašalinta kremzlinė atauga, apdailinti kremzlės nelygumai(taip paaiškino operavęs gydytojas). Norėčiau sužinoti kokios man priklauso reabilitacinės procedūros po operacijos. Gal yra kokie dokumentai reglamentuojantys tokius dalykus?
Ačiū.
Pagarbiai,
Rima
2014-01-16  
Esu ūkininkas, moku kas mėn PSD po 90Lt , bet deja šiuo metu esu nedraustas, nors šiais metais visus 11 men. mokėjau įmokas. Kaip reikia elgtis, nes nunešus į ligoniu kasas, jog 11-28 mano sumokėta įmoka, pavedimo kopija, jie sako kad aiškinsis, bet kaip man kreiptis pas medikus, kai mokesčiai sumokėti, bet sistemoje tu mokesčiu kažkodėl nemato, ir to pasekoje esu nedraustas. O gal reikia ieškoti advokato ir kreiptis i teismą? Pavedimas padarytas teisingai, visi skaičiai tokie kokie ir tūri būti. Beje tokia situacija jau buvo pernai, taip pat kas mėn. dingdavo įmokos, tačiau metų pabaigoje skolos nebuvo.
2013-12-09  
Laba diena, mano mama yra Vokietijos pilietė. Nuo šių metų liepos mėnesio dėl garbaus amžiaus (91 metai) ir sveikatos stovio (prieš pusantrų metų Vokietijos medikai jai diagnozavo senatvinės demencijos susirgimą) aš ją parsivežiau gyventi į Lietuvą. Ji yra apsidraudus privačiu svaikatos draudimu Vokietijoje.
Norėčiau sužinoti kokia yra numatyta tvarka gydytis užsienio piliečiui, gyvenančiam Lietuvoje neapibrėštą laiką. Iki šiol man nepavyksta išsiaiškinti net kaip ir kur gauti reikiamų vaistų receptus ar kvalifikuotą psichiatro konsultaciją namuose, jau nešnekant apie galimą slaugos poreikį ateičiai.
Pagarbiai,
Romualdas Rėpšas
2013-11-26  
Laba diena, norejau paklausti ar man sveikatos draudimas galioja, nes nebestoviu darbo biržoje ir niekur nedirbu tik mokausi neakivaizdinėmis studijomis.Ar galiu vykti į kelionę (Čekija), jei sveikatos draudimas negalioja? Ačiū už atsakymą.
2013-11-19  
Sveiki,
Noriu pasiteirauti ar turi savarankiškai mokėti PSD įmokas ar yra numatytas jų kompensavimo, ar apmokėjimo iš valstybės mechanizmas, kai asmenuo kuris buvo ūkininkas pagal programą „Ankstyvas pasitraukimas iš žemės ūkio gamybos“ gauna paramą ir negali užsiimti jokia papaildoma veikla ar gauti kitų pajamų? Asmenys yra sutuoktiniai, kuriems yra po 59 metus.
2013-11-18  
Sveiki, mano artimasis yra išsiregistravęs iš Lietuvos, gyvena Norvegijoje ir ten moka privalomajį sveikatos draudimą (Lietuvoje nemoka įmokų), tačiau grįžinėja į Lietuvą. Ar tokiu atveju Lietuvoje būtų nemokamai suteikiama pirmoji pagalba. Jei ne, ką reikėtų daryti, kad ir Lietuvoje butų suteikiama nemokamas gydimas?
Pagarbiai, Monika.
2013-11-17  
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15 >> 

Užduokite savo klausimą:
 
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
  
AntiSpam
 


Sveikatos apsaugos ministras
Vytenis Povilas Andriukaitis
Ministro darbotvarkė

Apklausa
Ar pritariate pasiūlymui, kuriuo tabako gaminiais nebūtų prekiaujama šalia švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Norėčiau daugiau informacijos apie šį siūlymą

 

 

 

 

 

 


 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
Nemokama telefono linija 8 800 66 004
Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius
Tel. (8 5)  268 5110
Faks. (8 5)  266 1402
El. p.
ministerija@sam.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas 188603472
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
A. s. LT817300010002455511 „Swedbank“, AB

Naudojimosi svetaine sąlygos 


Sprendimas: Idamas, Naudojama: Smartweb