2015 m. balandžio 21 d.
Versija neįgaliesiems
Nemokama linija
8 800 66 004
Ebola hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) liga, kurią sukelia Ebola virusas. Kur rasti informaciją?
 

Naujienos
 

Autorius dr. Peter Liese, EP narys, Europos liaudies partijos koordinatorius, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas:

Daugiau nei 2000 įstaigų Europoje ligoninėms ir klinikoms teikia audinius ir ląsteles, kad padėtų joms gydyti įvairiausius sveikatos sutrikimus, įskaitant leukemiją, nudegimus, nevaisingumą, širdies nepakankamumą arba aklumą. Dėl naujovių šiame sparčiai augančiame sektoriuje atsiranda vis daugiau ir geresnių galimybių geriau gydyti pacientus. Audiniai ir ląstelės taip pat yra daugelio pažangiosios terapijos vaistų pradinė medžiaga.

Portalo „Sveikata-ES“ informacinis biuletenis
http://ec.europa.eu/health/newsletter/150/focus_newsletter_lt.htm

Plačiau

 

Jau keletas dešimtmečių, kai vakcinų pagalba pavyko sustabdyti didelio masto infekcinius susirgimus - raupus, pasiutligę, stabligę, poliomielitą, tymus, kokliušą, epideminį parotitą ir kt., kurių komplikacijos dažnai baigdavosi mirtimi. Žmonijos istorijoje niekas negalėtų suskaičiuoti, kiek milijonų žmonių mirė nuo infekcinių ligų ir per epidemijas - tai tikrai didesnis skaičius negu per karus, žemės drebėjimus ir kt.

Plačiau

Šiemet balandžio 20–25 dienomis jau dešimtą kartą minima Europos imunizacijos savaitė. Imunizacijos savaitės tikslas – didinti imunizacijos apimtis, gerinti visuomenės supratimą apie skiepų svarbą. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena apie vakcinacijos svarbą, siekiant užkirsti kelią užkrečiamosioms ligoms.

Vartai į žinių apie skiepus pasaulį (spausti šią nuorodą):
/index.php?3232338009

Plačiau
 
DaugiauArchyvas
Renginiai
 


Remiantis tyrimo rezultatais, tėvai Lietuvoje jaučia stiprų emocinį ryšį su vaikais, bet ne visada randa jiems pakankamai laiko. Apklausus 400 tėvų, turinčius vaikų iki 7 metų amžiaus, paaiškėjo, kad dažniausiai tėvai per dieną savo vaikams skiria kiek daugiau nei dvi valandas, tačiau šis laikas labai varijuoja nuo 3 minučių iki 21 val. per dieną. Manoma, kad tėvai su vyresniais vaikais praleidžia dar mažiau laiko, todėl Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras vykdo programą „Šeimų klubas“, skirtą šeimos narių sveikatos stiprinimui.

Plačiau

Balandžio 23 d. 14 val. VUL Santariškių klinikų Raudonojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, prie administracijos) esate maloniai kviečiami į profesoriaus Balio Dainio knygos „Urologo užrašai“ sutiktuves.

Plačiau

Balandžio 16 d., ketvirtadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje bus pristatyta doc. dr. Vytauto Razuko biografinė knyga „Skambėkite, Vilniaus varpai“, gyd. Stepono Bagdono fotografijų, doc. dr. Vidos Domarkienės ir prof. Giedriaus Uždavinio tapybos paroda.

Plačiau
Visi renginiai SAM renginių suvestinė Ministro darbotvarkė
DaugiauArchyvas
Sveikatos apsaugos ministrĖ
RIMANTĖ ŠALAŠEVIČIŪTĖ
Apklausa
Balandžio 27-oji – Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Ar sveikinate savo gydytoją?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau