2015 m. balandžio 25 d.
Versija neįgaliesiems
Nemokama linija
8 800 66 004
Ebola hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) liga, kurią sukelia Ebola virusas. Kur rasti informaciją?
 

Naujienos
 

Kiekvienais metais mokiniai turi pasitikrinti sveikatą ir mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistams pateikti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas vieną iš savo funkcijų – visuomenės sveikatos stebėseną, kasmet pagal pateiktus sveikatos pažymėjimus atlieka vaikų sveikatos analizę, stebi sveikatos rodiklių kitimo tendencijas. Privalomas mokinių sveikatos tikrinimas yra labai svarbus – laiku nustatytos ligos padeda lengviau išspręsti problemas ir užkirsti kelią tolesniam ligų vystymuisi.

Plačiau

Lietuvoje vaikų ir suaugusiųjų skiepijimui naudojamos tik registruotos, saugios ir veiksmingos vakcinos. Nepaisant vakcinų gamintojų pastangų sukurti kuo saugesnius imunobiologinius preparatus, įskiepytos vakcinos kartais gali sukelti nepageidaujamų reakcijų, tačiau jų atsiradimui įtakos turi mūsų organizmo unikalumas, veiksmai prieš skiepijimą bei po jo.
Nepageidaujama reakcija į skiepą tai – laikinas ar pastovus sveikatos būklės sutrikimas, sukeliantis fizinių požymių, simptomų ir (ar) laboratorinių rodiklių pokyčius, prasidedančius po imunoprofilaktikos, ir, manoma, jos nulemtas.

Plačiau

Šiemet ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, kurių daugiau kaip tūkstantis, švenčia veiklos 10-metį. Ta proga Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, Higienos institutu bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija Alytuje ir Telšiuose organizavo konferencijas „Sveikatos priežiūros mokyklose aktualijos“.

Gausų konferencijų dalyvių būrį (aut. past. 155 visuomenės sveikatos priežiūros specialistus iš 33 savivaldybių visuomenės sveikatos biurų) pasveikino sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė.

Plačiau
 
DaugiauArchyvas
Renginiai
 

Klaipėda jau antrą kartą įsitraukė į tarptautinį projektą „Europos dviračių iššūkis 2015”, kuriame dalyvauja 37 Europos miestai. Dalyvavimo projekte tikslas – varžytuvės, kurias laimės tas miestas ir jo komanda, nuvažiuosianti daugiausiai kilometrų. Šiais važiavimais siekiama paskatinti žmones dažniau kelionei į darbą ar įvairius susitikimus rinktis dviratį, daugiau judėti ir leisti pailsėti miesto plaučiams.

Plačiau

Sveikatos apsaugos viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės iniciatyva, balandžio 25 d. ir gegužės 16 d. 11–14 val. Tymo Lėtajame turguje (Maironio g./Aukštaičių g. Vilnius), organizuojama sveikatos stiprinimo akcija. Akcijos metu gyventojai bus konsultuojami sveikos mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos klausimais. Bus matuojamas kūno masės indeksas, kūno riebalų ir raumenų santykis, matuojamas kraujospūdis, bus konsultuojama apie vykdomas valstybes finansuojamas onkologines prevencines programas, vaikai bus mokomi teisingai valyti dantukus ir kt.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Plačiau

2015 m. gegužės 7 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai), vyks seminaras „Vaikų sauga keliuose. Gerosios patirties sklaida“. Maloniai kviečiame dalyvauti savivaldybių administracijų atstovus, švietimo įstaigų atstovus, visuomenės sveikatos biurų specialistus ir visus specialistus, prisidedančius prie vaikų sužalojimų keliuose prevencijos priemonių organizavimo ir vykdymo. Dalyviams bus išduodami pažymėjimai. Norintys dalyvauti seminare kviečiami užpildyti registracijos formą ir atsiųsti ją elektroniniu paštu justina.racaite@smlpc.lt iki 2015 m. gegužės 4 d. Vietų skaičius ribotas!

Plačiau
Visi renginiai SAM renginių suvestinė Ministro darbotvarkė
DaugiauArchyvas
Sveikatos apsaugos ministrĖ
RIMANTĖ ŠALAŠEVIČIŪTĖ
Apklausa
Balandžio 27-oji – Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Ar sveikinate savo gydytoją?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau