2014 m. lapkričio 24 d.
Versija neįgaliesiems
Nemokama linija
8 800 66 004
Ebola hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) liga, kurią sukelia Ebola virusas. Kur rasti informaciją?
 

Naujienos
 

Kaip ir pernai, 2014 metais asociacija „Pozityvus gyvenimas‘ kartu su partneriais Klaipėdoje vėl organizuoja „:Europos ištyrimo dėl ŽIV savaitę“. Kiek vienas Klaipėdos gyventojas galės nemokamai atlikti ŽIV tyrimą greituoju ŽIV testu ir netrūkus gauti rezultatą.

Plačiau

Vyriausybė pritarė sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo skirti lėšų asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų sumažintai kainų balo vertei iš dalies kompensuoti. Su teritorinėmis ligonių kasomis sutartis sudariusios gydymo įstaigos galės iš dalies kompensuoti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų viršijant 2014 m. sutartyse numatytas sumas, išlaidas. Tam tikslui Vyriausybė planuoja skirti papildomai 50 mln. litų.

Plačiau

Lietuvoje lapkričio 3-ąją minima Medžioklės diena ir prasideda aktyvus medžioklės sezonas, todėl Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai nori atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių bei gyvūnų parazitinę ligą - trichineliozę. Šią ligą sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės. Kasmet Lietuvoje trichinelioze serga kelios dešimtys žmonių. Centro duomenimis, 2013 m. Panevėžio regione trichineliozės atvejų nebuvo registruota, šiais metais sausio - rugsėjo mėn. trichinelioze sirgo 2 Panevėžio rajono gyventojai, kurie šia liga užsikrėtė valgydami namų ūkyje užaugintą, dėl trichineliozės neištirtą kiaulieną. Praėjusiais metais Lietuvoje sergamumas trichinelioze siekė 0,03 atv./10 tūkst. gyv., kur buvo užregistruoti 9 šios ligos atvejai.

Plačiau
 
DaugiauArchyvas
Renginiai
 


Jau ketvirti metai bendravimas, geros emocijos, sveikas maistas, juokas, muzika išsklaido rudeninį liūdesį Kėdainių rajono gyventojams. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai bendradarbiaudami su Kėdainių kultūros centro darbuotojais lapkričio 14 dieną Vilainių kultūros centro salėje organizavo renginį „Gyvenk sveikiau“, skirtą Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Šią dieną kėdainiečiai buvo skatinami maitintis sveikai, rinktis ekologiškus maisto produktus, primenami taisyklingos mitybos principai ir taisyklės. Plačiau

Išvengti įvairių sveikatos problemų gali padėti tinkamas gyvenimo būdas, o taip pat ir tai, ką dedame į savo pirkinių krepšelį, kaip pusryčiaujame, pietaujame, užkandžiaujame. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras lapkričio 21 d., penktadienį, 12 val. Kretingoje organizuoja nemokamą seminarą „Sveika mityba“ ir kviečia pasisemti naudingų žinių, gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Plačiau

Šį savaitgalį lapkričio 21-23 dienomis Litexpo rūmuose organizuojamoje parodoje “Vaikų šalis” veiks ,,Dantukų klubas”, kurį šiais metais globoja ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai. Į renginį kviečiami visi Lietuvos vaikai, norintys turėti gražius ir sveikus dantis. “Dantukų klube” vaikai išmoks, kaip prižiūrėti ir valytis dantis, kaip taisyklingai maitintis, kaip išsaugoti gražią šypseną visą gyvenimą. Sužinos, kurie maisto produktai “slepia” cukrų, o kurie yra saugūs ir saugo dantis nuo baisiausios dantų ligos – ėduonies. Kartu su vaikais “Dantukų klube” kviečiami apsilankyti ir tėveliai, broliai, seserys, močiutės ir seneliai. Visos kelionės metu talkininkaus profesionalūs gidai.

Plačiau
Visi renginiai SAM renginių suvestinė Ministro darbotvarkė
DaugiauArchyvas
Sveikatos apsaugos ministrĖ
RIMANTĖ ŠALAŠEVIČIŪTĖ