2015 m. vasario 1 d.
Versija neįgaliesiems
Nemokama linija
8 800 66 004
Ebola hemoraginė karštligė – tai sunki, dažnai mirtina žmonių, primatų (beždžionių) liga, kurią sukelia Ebola virusas. Kur rasti informaciją?
 

Naujienos
 

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba ragina gydymo įstaigų vadovus dalį lėšų, t.y. tiek, kiek didėja finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) šiais metais, prioriteto tvarka skirti slaugytojų darbo užmokesčio didinimui.

Plačiau

Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinika – pirmoji gydymo įstaiga Lietuvoje, kur ligoniams po sąnarių keitimo operacijų pradėta taikyti greito sveikimo programa. Dar prieš dešimtmetį Kauno klinikų ir visos Lietuvos bei Rytų Europos gydymo įstaigų pacientai po sąnarių endoprotezavimo operacijų  skyriuje praleisdavo 10 dienų ar net 2 savaites, vėliau – savaitę. Medicinos mokslui žengiant į priekį, daugelyje chirurgijos sričių sėkmingai diegiamos spartaus sveikimo programos, greitinančios paciento grįžimą į įprastą gyvenimą ir taupančios ligoninės sąnaudas. Daugelyje šalių spartaus sveikimo programos sėkmingai taikomos jau ir endoprotezavimo srityje.

Plačiau


Sveikatos GD direktorato „Sveikatos sistemos ir produktai“ direktorius Andrzejus Rysas
,,2010 m. Komisijos komunikate dėl visuotinės sveikatos nurodoma, kad į visuotinės sveikatos sąvoką patenka sveikatos gerinimas pasauliniu mastu, skirtumų mažinimas ir apsauga nuo pasaulinio masto grėsmių žmonių sveikatai. Ši sąvoka apsvarstyta atsižvelgiant į įvairius aspektus: vystymosi, prekybos, saugumo, žmogaus teisių ir valdymo. Kokį vaidmenį šioje srityje atlieka ES politika ir priemonės?

Portalo „Sveikata-ES“ informacinis biuletenis 145
http://ec.europa.eu/health/newsletter/145/focus_newsletter_lt.htm

 

Plačiau
 
DaugiauArchyvas
Renginiai
 

Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuras pirmą kartą kviečia panevėžiečius į   „Šeimų mokyklą“ , kurioje gydytojai, psichologai, kinezeterapeutai, visuomenės sveikatos stiprinimo specialsitai ves paskaitas, praktinius užsiėmimus aktualiomis šiai dienai vaikelį planuojačioms, besilaukiančioms, auginančioms poroms.  Sužinosite kaip teisingai maitintis nėštumo metu, apie nėščiosios bei kūdikio burnos priežiūrą, ar namuose įmanoma sukūrti saugią aplinką kūdikiui, vaikui, vesime diskusijas apie skiepų būtinybę, vegetarišką, veganišką mitybą besilaukiant. Praktinių užsiėmimų metu galėsite pajudėti,  išmokti suteikti pirmąją pagalbą mažiesiems, o psichologė, apvalaus stalo grupės terapijos metu, patars kaip užgriuvus naujiems iššūkiams nepamiršti savęs ir nepasimesti tarp gausybės naujų minčių, emocijų. Į Panevėžio visuomenės sveikatos biuro  „Šeimų mokyklos“ organizuojamas  nemokamas paskaitas ar į visą paskaitų/praktinių užsiėmimų ciklą galima registruotis telefonu: 8 68 422 891 arba elektroniniu paštu linetta.z@gmail.com

Plačiau

 

Šiemet minimos akademiko profesoriaus Prano Mažylio 130-osios gimimo metinės. Renginiai, skirti pagerbti Lietuvos akušerijos ginekologijos pradininku vadinamą prof. P. Mažylį, vyks Kaune š. m. sausio 24 ir vasario 5 dienomis.   

Plačiau

Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus dr. Jono Sąlygos fotografijų paroda bei pristatytas nuotraukų albumas „Jūra nepozuoja“.

Plačiau
Visi renginiai SAM renginių suvestinė Ministro darbotvarkė
DaugiauArchyvas
Sveikatos apsaugos ministrĖ
RIMANTĖ ŠALAŠEVIČIŪTĖ
Apklausa
Alergenai maiste. Kaip restoranai ir kavinės turėtų pateikti informaciją apie patiekaluose esančius alergenus (pvz., riešutus, soją, pieną, javus, kiaušinius, garstyčias, moliuskus, žuvį ir pan.)?
Valgiaraštyje nurodyti alergenus kiekvienam patiekalui
Raštu perspėti lankytoją, kad jei jis/ji yra alergiškas/a, turėtų kreiptis į padavėją
Nesu apsisprendęs/usi